автомобильно

  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Методична робота в нашому навчальному закладі здійснюється відповідно до «Положення про  методичну роботу у професійно-технічному закладі», Конституції України,  Законами України  «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту»  та Статуту навчального закладу. Створений Єдиний план методичної роботи Центру, що охоплює основні напрямки діяльності педагогічного колективу, а саме: систему організаційної, діагностичної, інформаційної діяльності, створення комплексно-методичного забезпечення предметів і професій, експериментально-дослідницької роботи, вивчення та узагальнення  передового педагогічного досвіду.

Методична проблема, над якою працює педагогічний колектив Центру, - «Запровадження сучасних технологій навчання, новітніх досягнень педагогічної науки і практики в методичному забезпеченні навчального процесу»  є актуальною для навчального закладу.

Вищий колегіальний орган Центру -  педагогічна рада, що координує навчально-виховну, навчально-методичну, навчально-виробничу роботу і працює за планом, що розробляється на кожний навчальний рік,  затверджується на першому засіданні. Педагогічна рада визначає основні напрямки, завдання і форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних принципових питань діяльності навчального закладу. З питань, які обговорюються, виносяться рішення з визначенням термінів і виконавців, а також осіб, що здійснюють контроль за їх виконанням. Засідання педагогічних рад проводяться один раз на два місяці.

У Центрі  здійснюється колективна та індивідуальна методична робота. Колективними формами методичної роботи в навчальному закладі є педагогічна рада, методичні комісії, інструктивно-методичні наради, «Школа молодого  педагога », «Школа передового педагогічного досвіду» 

У рамках роботи над методичною темою у навчальному закладі організували роботу 6 методичних комісії:

- методична комісія майстрів в/н і викладачів професійно-теоретичної підготовки професій  «Штукатур», «Лицювальник-плиточник», «Маляр», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» та предмета «Охорона праці»(голова Алатаєва О.В.);

- методична комісія майстрів в/н і викладачів професійно-теоретичної підготовки професій «Оператор комп’ютерного набору», «Секретар керівника (організації, підприємства, установи)», «Перукар», «Манікюрник», «Візажист», «Квітникар», «Флорист» (голова м/к Ващенко Л.В.);

- методична комісія майстрів в/н і викладачів професійно-теоретичної підготовки професій «Електрозварник ручного зварювання», «Муляр», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Столяр будівельний» (голова м/к Подоліч Ю.Я.);

- методична комісія викладачів природничо-математичної підготовки,та предметів «Фізична культура» та «Захист Вітчизни» (голова м/к Сидоренко Т.О.);

 - методична комісія з інноваційної діяльності (голова м/к Крючковська А.В.);

 - методична комісія викладачів суспільно-гуманітарної підготовки (голова м/к Кононова М.Ю.);

 - методична комісія класних керівників і майстрів виробничого навчання (голова м/к Ісаєнко О.М.).

 У Центрі проводяться інструктивно-методичні наради з викладачами та майстрами виробничого навчання для вирішення окремих поточних питань, доведення конкретних навчально-виробничих та навчально-виховних завдань та управлінських рішень до відома педагогічних працівників.

Педагогічні працівники навчального закладу постійно беруть участь в організації та проведенні обласних семінарів-практикумів та шкіл передового досвіду, олімпіад із загальноосвітніх предметів. На базі Центру проводяться також обласні олімпіади з предметів загальноосвітньої підготовки.

Велика увага приділяється запровадженню позитивного педагогічного досвіду. Викладачі Центру  виступають з доповідями на обласних конференціях із різних  напрямків роботи.

У Центрі працюють:

  • «Школа молодого педагога», на засіданнях якої розглядаються питання надання практичної допомоги  молодим викладачам і  майстрам виробничого навчання з питань педагогіки і психології, що дозволяє підвищувати їх педагогічну компетентність;
  • «Школа передового педагогічного досвіду», метою діяльності якої є  впровадження у педагогічну практику перспективного педагогічного досвіду досвідчених  викладачів і майстрів виробничого навчання та ознайомлення з  сучасними технологіями навчання і новими досягненнями педагогічної науки;
  • творча група по впровадженню інноваційних технологій  у навчально-виробничий процес  Центру, метою якої є розробка навчальних посібників та  експериментальна робота  з апробації спеціальних методів навчання учнів з вадами слуху.

Для  підвищення педагогічної майстерності  педагогів в навчальному закладі  проводяться: семінари-практикуми, заняття з педагогічного і технічного мінімуму.

Керівництво Центру здійснює методичну допомогу педагогічним працівникам щодо вибору форм та методів навчання і виховання учнів, удосконалення методики проведення навчальних занять та позаурочних заходів,  розробки навчально-програмної документації, підготовки доповідей та виступів на обласних конференціях і педагогічних читаннях.

З метою  забезпечення відповідних умов для організації і координації проведення методичної роботи в навчальному закладі працює методичний кабінет, в експозиціях якого представлено новинки навчальної і методичної літератури, комплекти навчально-програмної документації предметів і професій, за якими ведеться професійна підготовка в Центрі, інформаційні, навчально-методичні та нормативні матеріали, зразки плануючої та звітної документації, матеріали роботи методичних комісій, папки і картотеки. Всі матеріали систематизовані за розділами: організаційна робота, навчально-методична робота, на допомогу викладачеві, передовий досвід, науково-технічна та педагогічна інформація.

Кожного навчального рік розробляється план роботи методичного кабінету на  основі аналізу методичної роботи за попередній навчальний рік,  який охоплює як колективні, так і індивідуальні форми методичної роботи з педпрацівниками, підготовку і проведення педагогічних читань,семінарів, конференцій, відкритих уроків, предметних тижнів, конкурсів, олімпіад. В  методичному кабінеті розміщені графіки відвідування відкритих, експериментальних, показових уроків, проведення предметних тижнів, приведені зразки аналізу та самоаналізу уроків.

Під час  відвідування уроків обговорюються найбільш вдалі форми, методи, дидактичні засоби навчання, які дають змогу активізувати навчально-пізнавальну діяльність учнів, сформувати навички самостійної та колективної роботи, навчити учнів застосовувати набуті знання, уміння та навички для вирішення конкретних виробничих ситуацій, виховують почуття відповідальності, поваги до майбутньої професії.

Для підвищення інформаційного  забезпечення педпрацівників працює служба науково - технічної інформації (далі НТПІ), яку очолює директор Центру. За кожним членом служби НТПІ розподілені функціональні обов’язки щодо здійснення інформаційної діяльності в ПТНЗ  вивчаються інформаційні потреби співробітників, створено тематичну картотеку з методичної проблеми навчального закладу.

Ми у соціальних мережах

fb
Google+

Закон України "Про освіту"

Новини Центру

Вітаємо команду з призовим місцем!

15 лютого
Візит до обласного центру реабілітації дітей

15 лютого
Проведення олімпіад серед учнів груп будівельного профілю

15 лютого
Конкурс стіннівок (будівництво)

14-15 лютого
Святкування Масляної

14 лютого
Майстер-клас з оздоблення фасадів

13 лютого
Конкурс стіннівок з охорони праці

13 лютого
Інтелект-тренування

12-13 лютого
Проведення профорієнтаційної роботи

09 лютого
Бінарний урок (англ.+географія)

07 лютого
Змагання з волейболу між групами

05 лютого
Початок тижня англійської мови

05 лютого
Загальна лінійка

29 січня - 02 лютого
Тиждень історії

02 лютого
Брейн-ринг з історії

01 лютого
Захід з історії

01 лютого
Профорієнтація (Первомайський)

30 січня
Літературний квест у Харківській обласній бібліотеці

30 січня
Профорієнтація (ХЗОШ № 52)

29 січня
Захід, присвячений пам’яті Героїв Крут

26 січня
Візит учнів школи № 64

22 січня
До Дня Соборності України

16 січня
Лінійка

10 січня
Педагогічна рада

09 січня
Педагогічні читання

29 грудня
Підсумки спортивного життя

26 грудня
Новорічний захід

26 грудня
Батьківські збори

21 грудня
Профорієнтація

20 грудня
Нарада директорів ПТНЗ

19 грудня
До Дня Св. Миколая

18 грудня
Візит до Харківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей

18 грудня
Зустріч директора з учнями

14 грудня
Позакласний захід - віртуальна математична подорож

13 грудня
Обласна школа позитивного досвіду для бібліотекарів

13 грудня
Брейн-ринг з математики

12 грудня
Виставка технічної творчості у Центрі

12 грудня
Вікторина з математики (1 СК-1)

11 грудня
Позакласний захід до роковин голодомору

6 грудня
Збори учнів, які проживають у гуртожитку

5-6 грудня
Екскурсія до ХНМУ, кафедра пат. анатомії

4 грудня
Виховний захід - лекція інспектора ювенальної превенції Іщенко В.П.

1 грудня
Візит до дельфінарію; ХТДЮ

1 грудня
Виховний захід - лекція до Дня боротьби зі СНІДом

Вітаємо команду дівчат зі стрітболу!

30 листопада
Інструктивно-методична нарада

29 листопада
Веселі старти - до Дня людей з інвалідністю

28 листопада
Візит учнів та вихователів до Харківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей

27 листопада
Результати олімпіади з математики

22-23 листопада
Візит представників Фонду ім. Е.Щьока

21 листопада
Майстер-клас з манікюру

20 листопада
Лекція "Боротьба з наркотичною залежністю"

16 листопада
Виховний захід у гуртожитку

13 листопада
Захід до Дня писемності та мови

9-11 листопада
Участь у виставці "Освіта Слобожанщини"

9 листопада
Участь у семінарі для викладачів креслення

2 листопада
Виховний захід "Вулицями мого міста"

1 листопада
Конкурс з професії муляр

27 жовтня
Екскурсія ШПМ-3 до історичного музею

25 жовтня
Обласний семінар-практикум на базі Центру

19 жовтня
День відкритих дверей в УІПА

19 жовтня
Перевірка стану викладання предметів

18 жовтня
Обласний семінар-практикум, школа лідерів

14 жовтня
Участь у заході "Місто професій"

9-13 жовтня
Стажування педагогічних працівників у Львові

13 жовтня
Екскурсія до планетарію

09 жовтня
Тиждень Захисту Вітчизни

06 жовтня
Виховний захід у гуртожитку

30 вересня
Привітання від груп

29 вересня
Відвідування виставки

29-30 вересня
Засідання методичних комісій

28 вересня
Підготовка до обласних змагань

27 вересня
День працівників освіти

21 вересня
День відкритих дверей в УІПА
 

20 вересня
День здоров'я
 

18 вересня
Лекція "Ні шкідливим звичкам"
 

14-15 вересня
Виставка "Radmir Beauty 2017" 

13 вересня
Кубок з міні-футболу 

01 вересня
Свято Першого дзвоника та перший урок 

30 серпня
Педагогічна рада

Детальніше...
© 2018 Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області.
Навчаймося разом!