ЗНО / НМТ - 2023
Відбулась реєстрація на НМТ-2023.
Докладніше: https://testportal.gov.ua/nmt-2023-osnovna-sesiya/
Наголошуємо, що за кордоном ми маємо обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання, тож у разі вичерпання доступних місць у певному населеному пункті певної країни, воно стане недоступним для вибору. Зверніть також увагу, що деякі локації будуть доступні тільки в межах додаткової сесії НМТ.
Зауважимо, що НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами. А отже, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх проходитимуть.
Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть доступними на ній у майбутньому.
Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.
Сайт Українського центру оцінювання якості освіти: натиснути тут Посилання на YouTube канал: натиснути тут |
Більше інформації про ЗНО: Український центр оцінювання якості освіти: www.testportal.gov.ua, Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти: www.zno-kharkiv.org.ua.
Анонси новин
Новини Центру
11.12 Початок тижня природничо-математичних дисциплін
08.12 Навчання малими групами
07.12 Всеукраїнський вебінар
05.12 До Дня волонтера
04.12 Виробниче навчання
01.12 Ремонтні роботи
Щодо небезпеки кору
30.11 Круглий стіл
25.11 Свічка пам'яті
Конкурс відеоконтенту
23.11 Батьківські збори (3 курс, ТУ)
22.11 Батьківські збори (2 курс)
21.11 Батьківські збори (1 курс)
20.11 Тренінг з перукарства
16.11 ПКА (3 ММГК-9)
Продовжуємо навчання дистанційно
16.11 Делегація посольства Швейцарії
16.11 Семінар-практикум "Імерсивна технологія"
15.11 Обласне засідання пед.працівників
Виробниче навчання в дистанційному форматі.
11.11 Виробнича практика учнів, що перебувають за межами України
10.11 Урок в/н у групі 2 ВС-13.
10.11 Онлайн-колоквіум "Внутрішня система забезпечення якості освіти"
09.11 Вебінар "Тайм-менеджмент"
08.11 Нарада майстрів в/н
08.11 Засідання робочої групи
06.11 Тренінг з перукарської справи
03.11 Допомога військовим
03.11 Вебінар (МОН)
02.11 Конкурс ім. Т. Шевченка
02.11 Коворкінг "Цифрові інструменти викладача"
02.11 Вебінар "Використання цифрового інструментарію в освітньому процесі"
02.11 Уроки виробничого навчання (ВС-17)
01.11 Навчання на виробництві (слюсарі)
01.11 Круглий стіл з представниками Helvetas Swiss Intercooperation
31.10 Підсумки тренінгу зі зварювання
31.10 Консультаційний чат з охорони праці
30.10 Міжнародний конкурс ім. Яцика
30.10 Підсумки конкурсів тижня слюсарів
28.10 До Дня української писемності та мови
27.10 Радіодиктант національної єдності
27.10 Тиждень укр.мови і літератури
26.10 Тренінг з пожежної безпеки
25.10 Пед.рада
25.10 Фотоконкурс (слюсарі)
24.10 Тренінг з перукарської справи
24.10 Конкурс фахової майстерності (автослюсар)
23.10 Початок тижня професій автотранспорту
23.10 Смартфони для дітей-сиріт
23.10 Результати тренінга з манікюру
20.10 Підготовка до тренінгу з перукарської справи
19.10 Міжнародна конференція
18.10 Тренінг зі зварювання