Російські спецслужби, намагаються використовувати наших неповнолітніх співгромадян у своїх дезінформаційних акціях, схиляючи їх до підпалів автомобілів військовослужбовців Сил оборони і будівель ТЦК, а в подальшому подаючи це, як діяльність «активного підпілля, яке підтримує росію».
Найчастіше замовники знаходять виконавців через оголошення про роботу в Телеграм-каналах, сайтах пошуку роботи. Тому, хто відгукнеться, згодом озвучують деталі, що насправді робота – це підпали обладнання “Укрзалізниці”, машин військових, будівель ТЦК. Далі надсилають інструкції для підпалу.
Після вчинення злочину, як доказ, палій зобов’язаний надіслати замовнику відео. За підпал авто замовники обіцяють від кількох сотень доларів до кількох тисяч. Але в результаті “роботодавці ” надсилають лише частину суми, або взагалі залишають виконавців без оплати. Замовники також переконують, що мета підпалів авто – боротьба з ТЦК. Вік потенційних виконавців для замовників не має значення. Навпаки, тих, кому немає 18, активно заохочують до такої злочинної співпраці, переконуючи, що за це “нічого не буде”. Але це не так.
Відповідальність за підпал військового авто українське законодавство передбачає для всіх, в тому числі, неповнолітніх. Злочин можуть кваліфікувати за 5-ма статтями Кримінального кодексу: державна зрада, диверсія, терористичний акт, а також пошкодження майна і перешкоджання законній діяльності ЗСУ.
Діти віком від 14 до 16 років можуть і вже притягаються до відповідальності лише за окремими статтями. З 16-ти настає повна кримінальна відповідальність.
Москальські спецслужби намагаються завербувати підлітків для підпалу, теракту чи мінування? «Спали» ворога сам – здай його до СБУ!
Для цього Служба безпеки України запускає офіційний чатбот «Спали ФСБешника». Його створено в telegram, оскільки цей месенджер окупанти найчастіше використовують для вербування молоді та неповнолітніх.
Якщо тобі або твоїм знайомим пропонують підпалити авто ЗСУ чи адмінбудівлю, влаштувати теракт чи мінування – одразу пиши нам! Не допомагай ворогу руйнувати оборону твоєї країни!
Хвилюєшся про свою безпеку?
Ми гарантуємо конфіденційність. Кожне повідомлення буде ретельно опрацьоване співробітниками СБУ.
Не пали своїх! «Спали» ворога! Разом зруйнуємо москальські плани!
![]() |
Анонси
Новини Центру
12.01 Прибирання снігу
Безоплатне навчання у сфері будівництва
06.01 Art-Квест: Лабораторія декоратора
Вітаємо з дипломами
22.12 Нарада (Багаторічна програма стійкості)
18.12 «Антикризовий менеджмент»
15.12 Виготовлення деталей
12.12 Планета IT
12.12 Переможці квізу
12.12 Фізика та автомобіль
08-12.12 Підсумки тижня (Аксьонова Л.О)
12.12 Фізика в професії маляра
12.12 Математична подорож
09.12 "Друге дихання"
04-10.12 Тиждень доброчесності
10-12.12 Підсумки тижня (Підопригора Н.В)
11.12 Симуляція з інформатики
10.12 Фізична вікторина
11.12 Дослідницький проєкт
09.12 Математика у стилі Start Up
09.12 Захід з фізики
08.12 Математика в моїй професії
08.12 Атестація (2 АС-7)
05.12 До Дня Збройних Сил України
Вітаємо з отриманням сертифікатів!
Про освітній серіал «ДезінFAKEкція»
03.12 Воркшоп (Київ)
03.12 До Дня боротьби зі СНІДом
02.12 Виробниче навчання (СЗВР-10)
30.11 ReForm: Харків і Львів змінюють профтех разом
Освітній серіал на Дія.Освіта
26-27.11 Конференція
27.11 Всеукраїнський вебінар
24.11 Виховна година (3 АО-1)
22.11 Пам'яті жертв Голодоморів
21.11 Навчання (PROFI)
19-20.11 Навчання з охорони праці
19.11 Онлайн-конференція
19.11 Обласний вебінар
17.11 Зустріч щодо модельних програм
14.11 Нарада (Управління освіти)
14.11 Нарада викладачів
13.11 Нарада МОН
12.11 Договір про співпрацю
11.11 Харків вітає Ігоря Терехова
11.11 Проєкти з Microsoft
10.11 Ділимся досвідом
Опитування про розвиток EdTech-екосистеми в Україні
07.11 Виробниче навчання (СВГ-5)
Всеукраїнська кампанія «Їж менше солі»
07.11 Урочисте нагородження
06.11 Зустріч з ХНУМГ ім. Бекетова
06.11 Онлайн-дискусія
31.10 Фахова мова — інструмент успіху
28.10 МОВНИЙ ТЕСТ-ДРАЙВ
28.10 Виховний захід (2 АС-7)
27.10 Радіодиктант
27.10 Флешмоб (Твоя мова – твій професійний код)
27.10 Слово має вагу (2 МР-9)
27.10 Старт тижня мови
Підсумки тижня автотранспорту





