автомобильно

  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Методична робота в нашому навчальному закладі здійснюється відповідно до «Положення про  методичну роботу у професійно-технічному закладі», Конституції України,  Законами України  «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту»  та Статуту навчального закладу. Створений Єдиний план методичної роботи Центру, що охоплює основні напрямки діяльності педагогічного колективу, а саме: систему організаційної, діагностичної, інформаційної діяльності, створення комплексно-методичного забезпечення предметів і професій, експериментально-дослідницької роботи, вивчення та узагальнення  передового педагогічного досвіду.

Методична проблема, над якою працює педагогічний колектив Центру, - «Запровадження сучасних технологій навчання, новітніх досягнень педагогічної науки і практики в методичному забезпеченні навчального процесу»  є актуальною для навчального закладу.

Вищий колегіальний орган Центру -  педагогічна рада, що координує навчально-виховну, навчально-методичну, навчально-виробничу роботу і працює за планом, що розробляється на кожний навчальний рік,  затверджується на першому засіданні. Педагогічна рада визначає основні напрямки, завдання і форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних принципових питань діяльності навчального закладу. З питань, які обговорюються, виносяться рішення з визначенням термінів і виконавців, а також осіб, що здійснюють контроль за їх виконанням. Засідання педагогічних рад проводяться один раз на два місяці.

Степанова Наталя Вікторівна

Методист Центру

Освіта: Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури, 1997 р.
             Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», 2013 р.
Стаж роботи: 20 років.
Спеціаліст І категорії.


У рамках роботи над методичною темою у навчальному закладі організували роботу 6 методичних комісій:

- методична комісія майстрів в/н і викладачів професійно-теоретичної підготовки професій  «Штукатур», «Лицювальник-плиточник», «Маляр», "Реставратор декоративно-художніх фарбувань", «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» та предмета «Охорона праці» (голова Діденко О.В.);

- методична комісія майстрів в/н і викладачів професійно-теоретичної підготовки професій «Оператор комп’ютерного набору», "Офісний службовець (бухгалтерія)", «Секретар керівника (організації, підприємства, установи)», «Перукар», «Манікюрник», «Візажист», «Квітникар», «Флорист» (голова м/к Олійник О.В.);

- методична комісія майстрів в/н і викладачів професійно-теоретичної підготовки професій «Електрозварник ручного зварювання», «Муляр», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Столяр будівельний» (голова м/к Подоліч Ю.Я.);

- методична комісія викладачів природничо-математичної підготовки,та предметів «Фізична культура» та «Захист Вітчизни» (голова м/к Сидоренко Т.О.);

 - методична комісія з інноваційної діяльності (голова м/к Крючковська А.В.);

 - методична комісія викладачів суспільно-гуманітарної підготовки (голова м/к Кононова М.Ю.)

У Центрі проводяться інструктивно-методичні наради з викладачами та майстрами виробничого навчання для вирішення окремих поточних питань, доведення конкретних навчально-виробничих та навчально-виховних завдань та управлінських рішень до відома педагогічних працівників.

Педагогічні працівники навчального закладу постійно беруть участь в організації та проведенні обласних семінарів-практикумів та шкіл передового досвіду, олімпіад із загальноосвітніх предметів. На базі Центру проводяться також обласні олімпіади з предметів загальноосвітньої підготовки.

Велика увага приділяється запровадженню позитивного педагогічного досвіду. Викладачі Центру  виступають з доповідями на обласних конференціях із різних  напрямків роботи.

У Центрі працюють:

  • «Школа молодого педагога», на засіданнях якої розглядаються питання надання практичної допомоги  молодим викладачам і  майстрам виробничого навчання з питань педагогіки і психології, що дозволяє підвищувати їх педагогічну компетентність;
  • «Школа передового педагогічного досвіду», метою діяльності якої є впровадження у педагогічну практику перспективного педагогічного досвіду досвідчених  викладачів і майстрів виробничого навчання та ознайомлення з  сучасними технологіями навчання і новими досягненнями педагогічної науки;
  • творча група по впровадженню інноваційних технологій  у навчально-виробничий процес  Центру, метою якої є розробка навчальних посібників та  експериментальна робота  з апробації спеціальних методів навчання учнів з вадами слуху.

Для  підвищення педагогічної майстерності  педагогів в навчальному закладі  проводяться: семінари-практикуми, заняття з педагогічного і технічного мінімуму.

Керівництво Центру здійснює методичну допомогу педагогічним працівникам щодо вибору форм та методів навчання і виховання учнів, удосконалення методики проведення навчальних занять та позаурочних заходів,  розробки навчально-програмної документації, підготовки доповідей та виступів на обласних конференціях і педагогічних читаннях.

З метою  забезпечення відповідних умов для організації і координації проведення методичної роботи в навчальному закладі працює методичний кабінет, в експозиціях якого представлено новинки навчальної і методичної літератури, комплекти навчально-програмної документації предметів і професій, за якими ведеться професійна підготовка в Центрі, інформаційні, навчально-методичні та нормативні матеріали, зразки плануючої та звітної документації, матеріали роботи методичних комісій, папки і картотеки. Всі матеріали систематизовані за розділами: організаційна робота, навчально-методична робота, на допомогу викладачеві, передовий досвід, науково-технічна та педагогічна інформація.

Кожного навчального рік розробляється план роботи методичного кабінету на  основі аналізу методичної роботи за попередній навчальний рік,  який охоплює як колективні, так і індивідуальні форми методичної роботи з педпрацівниками, підготовку і проведення педагогічних читань,семінарів, конференцій, відкритих уроків, предметних тижнів, конкурсів, олімпіад. У методичному кабінеті розміщені графіки відвідування відкритих, експериментальних, показових уроків, проведення предметних тижнів, приведені зразки аналізу та самоаналізу уроків.

Під час відвідування уроків обговорюються найбільш вдалі форми, методи, дидактичні засоби навчання, які дають змогу активізувати навчально-пізнавальну діяльність учнів, сформувати навички самостійної та колективної роботи, навчити учнів застосовувати набуті знання, уміння та навички для вирішення конкретних виробничих ситуацій, виховують почуття відповідальності, поваги до майбутньої професії.

Для підвищення інформаційного  забезпечення педпрацівників працює служба науково - технічної інформації (далі НТПІ), яку очолює директор Центру. За кожним членом служби НТПІ розподілені функціональні обов’язки щодо здійснення інформаційної діяльності в ПТНЗ  вивчаються інформаційні потреби співробітників, створено тематичну картотеку з методичної проблеми навчального закладу.

Контакти

fb
insta
youtube

Про нас


Анонси новин

Дотримуємось усіх застережних заходів - маски, санітайзери, дистанція.

Новини Центру

Запрошуємо до бібліотечно-інформаційного центру

25 лютого
До 150-річчя Лесі Українки

22 лютого
Ролик про професію "Маляр"

16-17 лютого
Навчання інструкторів ЗНО

12 лютого
Стіннівки до свята

11 січня
Охорона праці очима дітей

29 січня
Проміжна атестація малярів

12 січня
ЗНО-2021: нова інфографіка

11 січня
Пед. читання

06 січня
Пед. рада

04-05 січня
Засідання методичних комісій

05 січня
Правова гра для педагогів

НОВОРІЧНИЙ ВОГНИК

22 грудня
Конкурс ім. Т.Шевченка

18 грудня
Подарунки до свята Миколая

09 грудня
Спорт на дистанційному навчанні

03 грудня
Вітаємо Накота Вероніку!

02 грудня
Звіт директора

30 листопада
Огляд кабінетів іноземної мови

20 листопада
Навчання педагогів в НПЦ

19 листопада
Підготовка учнів до змагань

13 листопада
Новини ЗНО-2021

10 листопада
Конкурс ім. Петра Яцика

09 листопада
До дня української мови

09-15 листопада
Тиждень ПДР

30 жовтня
МОЗ розробило комікси для школярів

23 жовтня
Виставка "Д.І. Багалій-літописець Слобожанщини"

16 жовтня
Озеленення території ДЮСШ-4

15 жовтня
Лінійка

12 жовтня
ЗНО-2021: новації

12-16 жовтня
Тиждень "Захист України"

05-09 жовтня
Тиждень історії

09 жовтня
Профорієнтація ХНУМГ

08 жовтня
Засідання фокус-групи

07 жовтня
Правоосвітня гра

04 жовтня
Відеопривітання освітянам від учнів Центру

Вітання міського голови Г. Кернеса з Днем працівників освіти

28.09-02.10
Зріз знань (Фонд Щьока)

28.09-02.10
Тиждень фіз.культури

24 вересня
Олімпійський урок

17 вересня
Вітаємо переможницю!

16 вересня
Відкритий урок з футболу

15 вересня
Турнір п'яти команд

14 вересня
Ювілей публікації Б. Грінченка "Олеся"

10 вересня
Лінійка

Детальніше...
© 2021 Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області.
Навчаймося разом!