автомобильно

  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області

У Харкові музеї та галереї запустили онлайн-виставки під час карантину

Всі бажаючі зможуть побачити барвисті мінерали, скам'янілих молюсків і динозаврів
Скріншот з 3D-туру по Музею природи

У жителів Харкова і області під час карантину з'явилася можливість, не встаючи з дивана, побачити полотна Малевича і Пікассо, а також колекції фарбових матеріалів і скам'янілостей. 
Відразу кілька музеїв, вузів і галерей відкрили для відвідувачів віртуальні виставки. Одним з них став Харківський художній музей. Онлайн-гості зможуть побачити картини і прослухати  виступи екскурсоводів .

"Там є експозиція, присвячена Малевичу, для якої ми зробили окремий аудіогід, - пояснює старший науковий співробітник Художнього музею Анна Задорожна. - Для основної частини музею є дві аудіоекскурсії за постійними експозиціями: "Українське та російське мистецтво XVI - початку ХХ століть" і "західноєвропейське мистецтво XV - XIX століть". Остання доступна на чотирьох мовах: українською, англійською, французькою та німецькою". Кожна розповідь триває близько 45 хвилин, як і стандартна екскурсія в музеї. У першому аудіогіді, наприклад, йдеться про дев'ять експонатів, в тому числі - про знамениту картину Іллі Рєпіна "Запорожці".

a77961d2f7d401ffcbaf3d1954_5fd80631.jpg

Пархомівський музей. Фото: Вісті

Центр культури і мистецтва пропонує відвідати онлайн-виставку фотографій  "5/365" , яка закінчилася якраз напередодні карантину. Експозиція складається з робіт 24 авторів, всі вони зроблені за останні п'ять років. У галереї "Мистецтво Слобощанщини" всі бажаючі зможуть побачити живопис і графіку харківської художниці Зої Пилипенко, а на цьому тижні буде відкрито експозицію писанок, створених більш ніж 20-ю майстрами міського клубу писанкарства імені Овчаренко.

Не менш цікаву інтернет-екскурсію пропонує відвідувачам галерея "АВЕК". Гості зможуть побачити барвисті мінерали, скам'янілих молюсків і динозаврів. Виставка зроблена в форматі фото з невеликими  текстовими описами і аудіогідом . З нього можна дізнатися, що найстародавнішому зразку на виставці понад мільярд років. Для зручності гостей будь-яку частину можна прослухати окремо. 

без назви.jpg

Фото: Газета ЧАС

Дізнатися більше про давніх жителів нашої планети допоможе музей природи ХНУ імені Каразіна - один із найстаріших подібних установ Європи. Тут зберігається понад 250 тисяч експонатів з усього світу. Це опудала, черепи, скелети, яйця птахів, копалини і комахи. Вміст 23 музейних залів можна подивитися в  3D-турі на сайті . 
Познайомитися з університетом, історією міста і знаменитими харків'янами пропонує  бібліотека ХНУРЕ . 

"Для перегляду віртуальних виставок достатньо мати підключення до інтернету. Всього зараз їх 52, - розповідає начальник відділу автоматизації бібліотеки Людмила Ващенко. - Ми почали створювати онлайн-тури ще в 2005 році. Їх готують до ювілеїв видатних письменників, вчених, громадських діячів, а також до пам'ятних подій. Є і виставки, присвячені рідному Харкову ". 

433c8-clip-305kb.jpg

Скріншот з 3D-туру по Музею природи

Знайомство з виставками абсолютно безкоштовно, але для частини експозицій (наприклад, Центру культури і мистецтв) необхідний встановлений на комп'ютері Flash Player. Аудіогіди від художнього музею та галереї АВЕК доступні також в мобільних додатках.

Джерело: https://www.newsroom.kh.ua/ 

© 2021 Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області.
Навчаймося разом!