автомобильно

  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

 ІСТОРІЯ 

СТВОРЕННЯ, РЕОРГАНІЗАЦІЇ, ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ
Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області»

1997 рік – Історія Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області» бере початок у місті Харкові, де відповідно до наказу Міністерства освіти України від 04.06.1997 №194 « Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів в Харківської області» на базі ліквідованих професійно-технічних училищ №7, 37 та вищого професійного училища №20 був створений Навчально-виробничий центр професійно-технічної освіти №2.
2000 рік – Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 30.06.2000 №268 «Про перейменування навчально-виробничих центрів професійно-технічної освіти» Навчально-виробничий центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова перейменовано на Центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова.
2003 рік - Рішенням Міністерства освіти і науки України в 2003 році встановлено повне найменування: Державний заклад освіти «Центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова».
2016 рік – Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 07.10 2016 №1216 « Про реорганізацію професійно-технічних навчальних закладів Харківської області, зміну типу і назви Державного закладу освіти «Центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова» припинено Харківський професійний будівельний ліцей шляхом приєднання до Державного закладу освіти «Центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова», якому змінено тип і встановлено повне найменування: Державний навчальний заклад «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області». Вищезазначеним наказом встановлено, що Державний навчальний заклад «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області» є правонаступником Харківського професійного будівельного ліцею та Державного закладу освіти «Центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова».
2019 рік – Історія Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області» включає освітню діяльність Професійно-технічного училища №33 м. Харкова, яке відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 10.02.2007 №108 «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Харківської області» реорганізовано у Державний професійно-технічний навчальний заклад «Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова». Цим наказом встановлено, що Державний навчальний заклад «Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова» є правонаступником Професійно-технічного училища №33 м. Харкова.
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 18.11.209 №1578 « Про реорганізацію закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області» припинено Державний навчальний заклад «Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова» шляхом приєднання до Державний навчальний заклад «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області» та встановлено, що цей заклад освіти є правонаступником Державного професійно-технічного навчального закладу «Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова».
 
* Професійно-технічне училище №37 було засновано у січні 1944 року, як школа фабрично-заводського навчання №16. В залежності від потреб народного господарства та у зв'язку з відкриттям нових навчальних закладів училище зазнало ряд перетворень. У 1956 році школа ФЗН №16 перетворюється у будівельну школу №4. Протягом багатьох років, змінивши декілька назв, училище перетворюється з 1993 року в професійно-технічне училище №37 і одночасно з будівельними професіями надає молоді середню освіту. Спільно з колективом базового підприємства - «Домобудівний комбінат №1» та інших будівельних організацій міста учні та майстри виробничого навчання ПТУ №37 приймали участь у будівництві житлових будинків Салтівського житлового масиву, шкільних та дошкільних закладів. Цим навчальним закладом протягом багатьох років керували директори: Супрун Ф.Л., Волков І.І., Діхтярь І.Д., Таможніков І.А., а в останні 10 років Котовенко М.О., який з 2002 року очолює Харківський професійний ліцей будівництва.
* Професійно-технічне училище №7 було засновано у червні 1973 року і на той час мало статус міського ПТУ №7. Як і більшість профтехучилищ України з 1984-1985 навчального року МПТУ №7 почало надавати учням з будівельними професіями і середню освіту, змінив назву на СПТУ №7. Учні та майстри виробничого навчання ПТУ №7 разом з робітниками базового підприємства «Промбуд-2» та інших будівельних організацій міста і області приймали участь в будівництві Оперного театру, Роганського житлового масиву, заводу «Турбоатом», Комсомольської ГРБС, заводу ХБМЗ, Ізюмського оптико-механічного заводу, Харківського велозаводу. Колектив ПТУ №7 на чолі з досвідченими педагогами та керівниками, директорами училища Мокренко В.М., Федорін Н.П., Головіновим В.П. (в теперішній час головний консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти), Бабічем В.В., Данченко А.Д., Міщенко В.І. створив сучасну навчальну матеріальну базу, завдяки якій здійснювалась високоякісна підготовка робітників будівельних професій.
* Вище професійне училище №20 м. Харкова засновано в листопаді 1943 року, через 3 місяці після звільнення м. Харкова, як школа фабрично-заводського навчання №8, у подальшому ФЗН №32. Знаходячись на базі верстатобудівного заводу, учні школи під керівництвом майстрів та викладачів брали участь у відбудові підприємства, відновленні зруйнованого міста, виконанні завдань для фронту. У 1956 році 10 місячна школа ФЗН №32 перетворюється у дворічне будівельне училище №8. У 1968 році училище стає міським професійним училищем №20, яке через 10 років, як СПТУ №20 одночасно з професійною підготовкою будівельників надає учням середню освіту. Наказом Міністерства народної освіти №158 від 16.07.90 року СПТУ №20 отримує статус вищого професійного училища №20, яке ліквідується в червні 1997 року і входить в склад Центру професійно-технічної освіти №2. За час існування ВПУ №20 підготувало тисячі кваліфікованих будівельників для базового підприємства «Промбуд-2» м. Харкова-та інших будівельних підприємств країни. Протягом багатьох років навчальним закладом керували досвідчені інженери-педагоги Кульчицький В.С., Кулінич О.П., Біда Л.П., Калінін І.А., Єрегін М.Я., а в останні 17 років директором ВПУ №20 був Протопопов Анатолій Іванович, з 1997р. по 2004р. директор Центру ПТО №2.
29 жовтня 2004 року посаду директора Центру отримав Амірбеков Г.Д., і гідно керує навчальним закладом до сьогодні.

Контакти

fb
insta
youtube
 

Анонси новин

Дистанційне навчання

Новини Центру

Накази з основної діяльності та кадрової роботи

29 червня
Державна кваліфікаційна атестація

Другий етап НМТ

Національний мультипредметний тест: порядок проведення

Цифрова копія документа про освіту

28 червня
Інструктивно-методична нарада

Новації у ЗНО-2022

14 червня
Збори трудового колективу

26 травня
Педагогічна рада

21 квітня
Вітаємо нашу ученицю Накота Вероніку

08 квітня
Допомога сиротам

18 лютого
Пам'яті Небесної сотні

16 лютого
День єдності

09 лютого
Майстер-клас для зварювальників

02-03 лютого
Всеукраїнська конференція (Knauf)

01 лютого
Круглий стіл у гуртожитку

28 січня
Змагання з тенісу

27 січня
Пам'яті жертв Голокосту

26 січня
Конкурс у гуртожитку

24 січня
До Дня Соборності

20 січня
Виховна година до Дня Соборності України

19 січня
Виховна година "Водохреща"

15 січня
Вертеп-фест

13 січня
Виховна година у гуртожитку

Святковий концерт

Детальніше...