автомобильно

  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

 ІСТОРІЯ 

СТВОРЕННЯ, РЕОРГАНІЗАЦІЇ, ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ
Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області»

1997 рік – Історія Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області» бере початок у місті Харкові, де відповідно до наказу Міністерства освіти України від 04.06.1997 №194 « Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів в Харківської області» на базі ліквідованих професійно-технічних училищ №7, 37 та вищого професійного училища №20 був створений Навчально-виробничий центр професійно-технічної освіти №2.
2000 рік – Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 30.06.2000 №268 «Про перейменування навчально-виробничих центрів професійно-технічної освіти» Навчально-виробничий центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова перейменовано на Центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова.
2003 рік - Рішенням Міністерства освіти і науки України в 2003 році встановлено повне найменування: Державний заклад освіти «Центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова».
2016 рік – Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 07.10 2016 №1216 « Про реорганізацію професійно-технічних навчальних закладів Харківської області, зміну типу і назви Державного закладу освіти «Центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова» припинено Харківський професійний будівельний ліцей шляхом приєднання до Державного закладу освіти «Центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова», якому змінено тип і встановлено повне найменування: Державний навчальний заклад «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області». Вищезазначеним наказом встановлено, що Державний навчальний заклад «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області» є правонаступником Харківського професійного будівельного ліцею та Державного закладу освіти «Центр професійно-технічної освіти №2 м. Харкова».
2019 рік – Історія Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області» включає освітню діяльність Професійно-технічного училища №33 м. Харкова, яке відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 10.02.2007 №108 «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Харківської області» реорганізовано у Державний професійно-технічний навчальний заклад «Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова». Цим наказом встановлено, що Державний навчальний заклад «Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова» є правонаступником Професійно-технічного училища №33 м. Харкова.
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 18.11.209 №1578 « Про реорганізацію закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області» припинено Державний навчальний заклад «Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова» шляхом приєднання до Державний навчальний заклад «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області» та встановлено, що цей заклад освіти є правонаступником Державного професійно-технічного навчального закладу «Центр професійно-технічної освіти №3 м. Харкова».
 
* Професійно-технічне училище №37 було засновано у січні 1944 року, як школа фабрично-заводського навчання №16. В залежності від потреб народного господарства та у зв'язку з відкриттям нових навчальних закладів училище зазнало ряд перетворень. У 1956 році школа ФЗН №16 перетворюється у будівельну школу №4. Протягом багатьох років, змінивши декілька назв, училище перетворюється з 1993 року в професійно-технічне училище №37 і одночасно з будівельними професіями надає молоді середню освіту. Спільно з колективом базового підприємства - «Домобудівний комбінат №1» та інших будівельних організацій міста учні та майстри виробничого навчання ПТУ №37 приймали участь у будівництві житлових будинків Салтівського житлового масиву, шкільних та дошкільних закладів. Цим навчальним закладом протягом багатьох років керували директори: Супрун Ф.Л., Волков І.І., Діхтярь І.Д., Таможніков І.А., а в останні 10 років Котовенко М.О., який з 2002 року очолює Харківський професійний ліцей будівництва.
* Професійно-технічне училище №7 було засновано у червні 1973 року і на той час мало статус міського ПТУ №7. Як і більшість профтехучилищ України з 1984-1985 навчального року МПТУ №7 почало надавати учням з будівельними професіями і середню освіту, змінив назву на СПТУ №7. Учні та майстри виробничого навчання ПТУ №7 разом з робітниками базового підприємства «Промбуд-2» та інших будівельних організацій міста і області приймали участь в будівництві Оперного театру, Роганського житлового масиву, заводу «Турбоатом», Комсомольської ГРБС, заводу ХБМЗ, Ізюмського оптико-механічного заводу, Харківського велозаводу. Колектив ПТУ №7 на чолі з досвідченими педагогами та керівниками, директорами училища Мокренко В.М., Федорін Н.П., Головіновим В.П. (в теперішній час головний консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти), Бабічем В.В., Данченко А.Д., Міщенко В.І. створив сучасну навчальну матеріальну базу, завдяки якій здійснювалась високоякісна підготовка робітників будівельних професій.
* Вище професійне училище №20 м. Харкова засновано в листопаді 1943 року, через 3 місяці після звільнення м. Харкова, як школа фабрично-заводського навчання №8, у подальшому ФЗН №32. Знаходячись на базі верстатобудівного заводу, учні школи під керівництвом майстрів та викладачів брали участь у відбудові підприємства, відновленні зруйнованого міста, виконанні завдань для фронту. У 1956 році 10 місячна школа ФЗН №32 перетворюється у дворічне будівельне училище №8. У 1968 році училище стає міським професійним училищем №20, яке через 10 років, як СПТУ №20 одночасно з професійною підготовкою будівельників надає учням середню освіту. Наказом Міністерства народної освіти №158 від 16.07.90 року СПТУ №20 отримує статус вищого професійного училища №20, яке ліквідується в червні 1997 року і входить в склад Центру професійно-технічної освіти №2. За час існування ВПУ №20 підготувало тисячі кваліфікованих будівельників для базового підприємства «Промбуд-2» м. Харкова-та інших будівельних підприємств країни. Протягом багатьох років навчальним закладом керували досвідчені інженери-педагоги Кульчицький В.С., Кулінич О.П., Біда Л.П., Калінін І.А., Єрегін М.Я., а в останні 17 років директором ВПУ №20 був Протопопов Анатолій Іванович, з 1997р. по 2004р. директор Центру ПТО №2.
29 жовтня 2004 року посаду директора Центру отримав Амірбеков Г.Д., і гідно керує навчальним закладом до сьогодні.

Контакти

fb
insta
youtube

Новини Центру